Hvordan starte en litteraturgruppe?
Det finnes flere varianter av litteraturgrupper, men de fleste starter omtrent som dette: finn noen leseglade mennesker, og bli enige om hvor ofte dere skal møtes, og hvilke bøker dere skal lese. Kanskje kan dere bytte på å bestemme hvilken bok gruppen skal lese til hver gang? Eller kanskje dere bare vil snakke om forskjellige bøker dere har lest siden sist?
Uansett er det interessant å få i gang en samtale om litteratur, og utveksle tanker og refleksjoner. Slik kan leseropplevelsen bli enda sterkere, og ikke minst kan dere inspirere hverandre til videre lesing!
Hvordan starte en litteraturgruppe
Snakk med venner og kjente om å starte en litteraturgruppe. Kanskje flere har det samme ønsket?
Besøk Sølvbergets arrangement Hvordan starte en litteraturgruppe. Her får du en introduksjon til hvordan du kan etablere en litteraturgruppe og få den til å fungere. Kanskje møter du andre som er ute i samme ærend?
Kontakt oss på laering@solvberget.no. Vi kobler sammen de som ønsker seg en litteraturgruppe, men som ikke har nettverk til å starte en på egen hånd.
Hold fokus i samtalen
Noe av det mest positive med litteraturgrupper er den sosiale biten. Samtidig som man utvider sitt litterære repertoar, får man innsikt i andres tanker og blir bedre kjent med litteraturen, hverandre og kanskje til og med seg selv. Det kan likevel være godt med noen spilleregler for å lettere holde tråden i samtalen, og passe på at alle får muligheten til å delta.
Sett en tidsfrist for møtet. Sett eksempelvis av en time til å snakke om boka, når tiden er over ut kan dere gå videre til andre tema.
Ha fokus på boken dere har valgt. Det er ofte fristende å trekke paralleller til eget liv eller andre bøker, men knytt disse erfaringene til teksten.
Vis hensyn til andre som prater og gi rom til å ha egne meninger. Det finnes ingen gale svar.
Fordel roller i forkant av møtet og bytt på dem mellom hvert møte. Dere kan ha både ordstyrer og sekretær, her er det bare fantasien som setter grenser. Bruk for eksempel rollekort til inspirasjon.
9 spørsmål som kan stilles til alle bøker
Hvilke tanker gjør du deg om tittelen på boka, er den meningsfull, eller ville du gitt en annen tittel?
Hvilke tema er viktig i boka, hvordan kommer de frem?
Hva gjorde personene i fortellingen interessante?
Er fortelleren pålitelig?
Foregår boka på et sted eller i en tidsepoke du kunne tenkt deg å reise til? Hvorfor/hvorfor ikke?
Minner denne boka om andre bøker du har lest? For eksempel med samme stemning/intensitet, samme tematikk eller forfatterens øvrige bøker?
Lærte du noe av boka?
Hvilke tanker og følelser satt du igjen med etter lesingen av boken?
Hvordan opplevde du språket i boka?
Hva kan Sølvberget hjelpe litteraturgrupper med?
Litteraturgruppebord – Har du en lesesirkel, men ikke et sted å være? Da kan du booke Litteraturgruppebordet vårt, som befinner seg i 2. etasje på Sølvberget: Hvis du har en lesesirkel og vil reservere bord å samles rundt på Sølvberget, kan du gjøre det her. Vil du bestille Litteraturgruppebord på Madla? Ta kontakt på madla.bibliotek@solvberget.no Lesesirkelsamlingen – Biblioteket har både skjønnlitterære- og sakprosabøker, som vi har fem eller flere eksemplarer av, og som egner seg for lesesirkler. Lesetips - følg med på nettsidene våre for anbefalinger og lesetips, og gå på arrangementer og bokprater.
Bokforslag til litteraturgrupper
Skjønnlitteratur som vi har 5 eller flere eksemplar av:
Aakre, Tiril Broch: Mødre og døtre Aarø, Selma Lønning: Privatlivets fred Aidt, Naja Marie: Har døden tatt noe fra deg, så gi det tilbake Alderman, Naomi: Kraften Allende, Isabel: Over havet Ambjørnsen, Ingvar: Hvite niggere Ambjørnsen, Ingvar: Brødre i blodet Andersson, Lena: Sveas sønn Andersson, Lena: Uten personlig ansvar Anyuru, Johannes: De kommer til å drukne i sine mødres tårer Arvola, Ingeborg: Neiden 1970 Atwood, Margaret: Gilead Aubert, Marie: Voksne mennesker Bekeng-Flemmen, Silje: Velkommen til dyrehagen Bergquist, Kristian: Alt du er trengs her : dikt Berner, Mia: Tretten Bildøen, Brit: Sju dager i august Bjørnstad, Ketil: Verdens som var min-serien: Seksti-tallet, Sytti-tallet, Åtti-tallet, Nitti-tallet, Tyve-tallet, Siste tiåret Blixen, Karen: Babettes gjestebud Bostrøm Knausgård, Linda: Oktoberbarn Boyne, John: Gutten i den stripete pyjamasen Brekke, Toril: Alle elsket moren din Christensen, Lars Saabye: Beatles Christensen, Lars Saabye: Min kinesiske farmor Christensen, Lars Saabye: En tilfeldig nordmann Christiansen, Rune: Ensomheten i Lydia Ernemans liv Cognetti, Paolo: De åtte fjellene Danielsen, K. A. m.fl: Samvittighetskvaler (noveller) Dahl, Niels Fredrik: Mor om natten Dostojevskij, Fjodor: Forbrytelse og straff Drangsholt, Janne Stigen: Ingrid Winter-trilogien: Ingrid Winters makeløse mismot, Winter i verdens rikeste land, Winterkrigen Duun, Olav: Menneske og maktene Eikemo, Marit: Gratis og uforpliktande verdivurdering Erpenbeck, Jenny: Går, gikk, har gått Erpenbeck, Jenny: Hjemsøkelse Ersland, Bjørn Arild: Store hendelser i liten skala Espedal, Tomas: Året Evaristo, Bernardine: Jente, kvinne annet Fagerlund, Silje Aasnes: Eneste Faldbakken, Matias: Vi er fem Falkeid, Kolbein: Utvalgte dikt Ferrante, Elena: Svikne dagar Ferrante: Dei vaksnes løgnaktige liv Flatland, Helga: Et liv forbi Flatland, Helga: En moderne familie Flood, Helene: Terapeuten Fløgstad, Kjartan: Due og drone Fløgstad, Kjartan: Grand Manila Fonn, Maria Kjos: Kinderwhore Fosse: Naustet Gardam, Jane: Old filth-trilogien: En ulastelig mann, En trofast hustru og Venner til sist Gulliksen, Geir: Historie om et ekteskap Hamsun, Knut: Markens grøde Hamsun, Knut: Pan Han, Kang: Hvit Harstad, Johan: Max, Mischa & Tetoffensiven Hassan, Yahya: Yahya Hassan 2 (dikt) Heivoll, Gaute: Drøm om de levende Heivoll, Gaute: Over det kinesiske hav Heivoll, Gaute: Sang for sekstiåtte forrædere Helle, Helle: De Hilsenrath, Edgar: Natt Hjemlandet og andre fortellinger (antologi) Hjorth, Helga: Fri vilje Hjorth, Vigdis: Arv og miljø Hjorth, Vigdis: Er mor død Hosseini, Khaled: Drageløperen Hustvedt, Siri: Sommeren uten menn Hølleland, Halvard: Faste rammer Isakstuen, Monica: Rase Jacobsen, Roy: Barrøy-kvartetten: De usynlige, Hvitt hav, Riegels øyne og Bare en mor Johansson, Jens M.: Lavterskeltilbud Kerangal, Maylis de: Reparere de levende Khadra, Yasmina: Etter attentatet Khalifa, Khaled : Døden er et slit Kinnunen, Tommi: Der fire veier møtes Kjærstad, Jan: Berge Kjærstad, Jan: Mr. Woolf Knausgård, Karl Ove: Min kamp 1 Kverneland, Steffen: En frivillig død (grafisk roman) Lie, Jonas: Familien på Gilje Lillebø, Sandra: Tingenes tilstand Linde, Heidi: Hva hun klager over når hun klager over husarbeidet Linnestå, Aasne: Dagny Loe, Erlend: Naiv. Super. Luiselli, Valeria: Arkiv over bortkomne barn Lunde, Maja: Klimakvartetten: Bienes historie, Blå, Przewalskis hest, Drømmen om et tre Lykke, Nina: Full spredning Lykke, Nina: Nei og atter nei Malmquist, Tom: I hvert øyeblikk er vi fortsatt i live Marstein, Trude: Så mye hadde jeg Mathieu, Nicolas: Og slik er det også med deres barn McCullers, Carson: Hjertet er en ensom jeger McEwan, Ian: Nøtteskall Moyes, Jojo: Over horisonten Mühleisen, Wencke: Redd deg selv, lille hjerte Mykletun, Runar: Gormley Mytting, Lars: Svøm med dem som drukner Nedreaas, Torborg: Av måneskinn gror det ingenting Niemi, Mikael: Koke Bjørn Nilssen, Olaug: Tung tids tale Nilssen, Olaug: Yt etter evne, få etter behov Njålssaga Nødtvedt, Erlend O: Vestlandet Omar, Sara: Dødevaskeren Otsuka, Julie: Buddha på loftet Petterson, Per: Menn i min situasjon Petterson, Per: Ut og stjæle hester Ramos, Joanne : Fabrikken Renberg, Tore: Charlotte Isabel Hansen Renberg, Tore: Du er så lys Renberg, Tore: Farmor har kabel-tv / Videogutten Renberg, Tore: Kompani Orheim Renberg, Tore: Ingen tid å miste Renberg, Tore: Teksas-serien: Vi ses i morgen, Angrep fra alle kanter, Skada gods Rijneveld, Marieke Lucas: Min kjæreste skatt Risa, Einar O.: Kannekvartetten: M. Kanne & Søn 1889 - 1922, M. Kanne & Søn 1923 - 1943, M. Kanne & Søn 1950 - 1970, M. Kanne & Søn 1980 - 2006 Sandel, Cora: Alberte-trilogien Saunders, George: Lincoln i bardo Schlink, Bernhard: Høytleseren Schmitt, Eric-Emmanuel: Monsieur Ibrahim og koranens blomster Schulman, Alex: Overleverne Shaffer, Mary Ann: Guernsey forening for litteratur og potetskrellpai Shakar, Zeshan: Gul bok Skomsvold, Kjersti Annesdatter: Barnet Skram, Amalie: På St. Jørgen Skram, Amalie: Sjur Gabriel. To venner Smith, Ali: Høst, Vinter, Vår, Sommer Smith, Zadie: Swing time Solstad, Dag: Genanse og verdighet Steen, Thorvald: Det hvite badehuset Steen, Thorvald: Det siste fotografiet Steinbeck, John: Om mus og menn Strout, Elizabeth: Olive, igjen Strømsborg, Linn: Aldri, aldri, aldri Stuart, Douglas: Shuggie Bain Sunde, Ole Robert: Penelope er syk Svensson, Amanda: Et system så storslått at man blendes Swift, Graham: Morsdag Thorup, Kirsten: Erindring om kjærligheten Tolstoj, Leo: Anna Karenina Ullmann, Linn: De urolige Undset, Sigrid: Jenny Uri, Helene: Katalog over mine menn Vuong, Ocean: På jorda er vi glimtvis vakre Ward, Jesmyn: Syng gravløse, syng Wassmo, Herbjørg: Mitt menneske Weidner-Olsen, Per Marius: Jeg hadde en oppvekst nesten som min egen Westö, Kjell: Tritonus Whitehead, Colson: Den underjordiske jernbanen Wiese, Jan: Kvinnen som kledte seg naken for sin elskede Wijkmark, Carl-Henning: Dresinen Williams, John: Stoner Woolf, Virginia: Mrs. Dalloway Woolf, Virginia: Orlando Zeh, Juli: Landsbyen Østby, Anne Ch.: Biter av lykke Øxnevad, Henrik: En sånn rød scooter
Sakprosa vi har 5 eller flere eksemplar av:
Altan, Ahmet: Eg får aldri sjå verda igjen (079.561 Altan, A.) Christensen, Lars Saabye: Min kinesiske farmor (839.8237 CHR) Eggen, Torgrim: Axel : fra smokken til ovnen – storyen om Axel Jensen (839.8237 Jensen, A.) Fatland, Erika: Høyt : en reise i Himalaya (954.96 FAT) Gornick, Vivian: Heftige bånd (818.5403 Gornick, V.) Grünfeld, Nina F.: Min ukjente farmors krig (940.5318 Grünfeld, F.) Hertz, Noreena: Ensomhetens århundre : hvordan finne sammen i en verden som splitter oss (302.17 HER) Hessen, Dag O.: Verden på vippepunktet : hvor ille kan det bli? (304.28 HES) Høydal, Håkon F.: Abida Raja : Frihetens øyeblikk (305.4869 Raja, A.) Knudsen, Peter Øvig: Min mor var besatt : Da jeg møtte depresjonens demon (616.8527 ØVI) Kolloen, Ingar Sletten: Under krigen. B1. Vi må ikke falle (940.5348 KOL) Krug, Nora: Heimat : et tysk familiealbum (943.086 Krug, N. og 741.6092) Lindroth, Malin: Peppermø (839.7874 Lindroth, M.) Lunde, Maja: De første dagene (305.485 LUN) Mímír Kristjánsson: Mamma er trygda (362.58 MIM) Mímír Kristjánsson: Jon Michelet : en folkets helt (839.8237 Michelet, J.) Modiano, Patrick: Dora Bruder (940.5318 Bruder, D.) Rem, Tore: Olav V : den fremmede (948.104 Olav V.) Seierstad, Åsne: To søstre (363.325 SEI) Spurkland, Marte: Pappas runer (439 Spurkland, T.) Sverdrup-Thygeson, Anne: På naturens skuldre : hvordan ti millioner arter redder livet ditt (577 SVE) Tajik, Hadia: Frihet (948.105 Tajik, Hadia) Takvam, Magnus: Hun skrev for å kunne leve : Min mor, Marie Takvam (839.8237 Takvam, M.) Vik, Lars: Bjørg Viks vei(839.8237 Vik, B.) Zaman, Kadafi: Den norske drømmen(070.92 Zaman, K.)
Ajour pr. 6.2.2023
Dette skjer på Sølvberget
Tirsdag 2. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Tirsdag 2. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 2. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 2. april, kl. 14:30, 3. etasje, Ungdomsrommet
Ung rettshjelp
Tirsdag 2. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 2. april, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper
Spa for hjernen /Shared reading
Tirsdag 2. april, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 2. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Tirsdag 2. april, kl. 19:00, 4. etasje, Salongen
Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret 
Onsdag 3. april, kl. 08:30, Kinosal 1
Global morgen: Vil Kina underlegge seg andre land?
Onsdag 3. april, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 3. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Onsdag 3. april, kl. 10:00, Madla bibliotek
Lesestund på Madla
Onsdag 3. april, kl. 11:30, Madla bibliotek
Strikk og lytt på Madla
Onsdag 3. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 3. april, kl. 12:00, Finnøy bibliotek
Shared reading på Finnøy
Onsdag 3. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 3. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 3. april, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet
Kodeklubb
Torsdag 4. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Torsdag 4. april, kl. 12:00, Finnøy bibliotek
Babysang på Finnøy bibliotek
Torsdag 4. april, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Norge. Landet vårt gjennom tre milliarder år
Torsdag 4. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 4. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 4. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 4. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 4. april, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 4. april, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten
Gratis advokathjelp
Torsdag 4. april, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 4. april, kl. 18:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: Kjærlighetens kjøtere (1995)
Torsdag 4. april, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Torsdag 4. april, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen
Litteraturkveld: Marjam Idriss og Molly Øxnevad
Fredag 5. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Fredag 5. april, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 5. april, kl. 11:00, 2. etasje
Pappatreff på Sølvberget
Fredag 5. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 6. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Lørdag 6. april, kl. 10:00, 3. etasje, Verkstedet
Lær grunnleggende syteknikker
Lørdag 6. april, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 6. april, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet
Kulturkafé: Mat fra Serbia
Lørdag 6. april, kl. 12:00, 1. etasje, Møteplassen
Klassikerlørdag: Kielland fra et geografisk perspektiv
Lørdag 6. april, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 6. april, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 6. april, kl. 13:30, 1. etasje, foajeen
Byvandring: Kiellands fugleby Stavanger
Lørdag 6. april, kl. 14:00, 2. etasje, Sølvberget galleri, omvisning
Omvisning i utstillingen: Per Christian Brown
Søndag 7. april, kl. 12:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Søndag 7. april, kl. 12:30, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Eid-verksted
Søndag 7. april, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Eid-verksted
Mandag 8. april, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 8. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Mandag 8. april, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 8. april, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen
Shared reading in english
Mandag 8. april, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Tirsdag 9. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Tirsdag 9. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 9. april, kl. 12:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: Kjærlighetens kjøtere (1995)
Tirsdag 9. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 9. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 9. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 9. april, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 9. april, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper
Spa for hjernen /Shared reading
Tirsdag 9. april, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 9. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Tirsdag 9. april, kl. 19:00, 4. etasje, Salongen
Kreativ skrivegruppe med Terje Torkildsen på Kiellandsenteret
Onsdag 10. april, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 10. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Onsdag 10. april, kl. 10:00, Madla bibliotek
Barnehagequiz på Madla
Onsdag 10. april, kl. 11:30, Madla bibliotek
Pappatreff på Madla bibliotek
Onsdag 10. april, kl. 12:00, 3. etasje, Klasserommet
Snakk om musikk - elgitaren i populærmusikken - fra 30-tallets jazz og blues til metal og shred
Onsdag 10. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 10. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 10. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 10. april, kl. 17:00, 3. etasje, Verkstedet
Fikselaug: lær å reparere dine egne klær
Onsdag 10. april, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet
Kodeklubb
Onsdag 10. april, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten
Lecture partagée - shared reading på fransk
Onsdag 10. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Torsdag 11. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Torsdag 11. april, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Kristin Gjesdal om Opprørerne. Kvinner som endret filosofihistorien
Torsdag 11. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 11. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 11. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 11. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 11. april, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 11. april, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten
Gratis advokathjelp
Torsdag 11. april, kl. 17:15, 4. etasje, Salongen
Strikk på Biblå ettermiddag
Torsdag 11. april, kl. 17:30, Finnøy bibliotek - Alfa
Strikk og lytt på Finnøy
Torsdag 11. april, kl. 18:00, 1. etasje, Møteplassen
Ytringsfrihetsbyen Stavanger: Fatwa og mordforsøk
Torsdag 11. april, kl. 18:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: The Dupes (1973)
Torsdag 11. april, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Torsdag 11. april, kl. 19:00, -1. etasje, Kjelleren
Musikkprat: Gorrlaus bas, «Take on me» og de dype, svarte skogene - Norsk musikk gjennom 1000 år
Torsdag 11. april, kl. 19:00, Stavanger Maritime Museum
Kiellandsalong: Kielland og havet
Fredag 12. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Fredag 12. april, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 12. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 13. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Lørdag 13. april, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 13. april, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 13. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 13. april, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 13. april, kl. 14:00, 2. etasje, Sølvberget galleri, omvisning
Omvisning i utstillingen: Per Christian Brown
Søndag 14. april, kl. 12:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Søndag 14. april, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Lemen - fjellets hjerte
Mandag 15. april, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 15. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Mandag 15. april, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 15. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 15. april, kl. 18:00, 2. etasje, gruppebord v/flerspråklig samling
Wspólne Czytanie po polsku - shared reading på polsk
Mandag 15. april, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Tirsdag 16. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Tirsdag 16. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 16. april, kl. 12:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: The Dupes (1973)
Tirsdag 16. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 16. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 16. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 16. april, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper
Spa for hjernen /Shared reading
Tirsdag 16. april, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 16. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Tirsdag 16. april, kl. 19:00, 4. etasje, Salongen
Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret
Onsdag 17. april, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 17. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Onsdag 17. april, kl. 10:00, Madla bibliotek
Lesestund på Madla
Onsdag 17. april, kl. 11:30, Madla bibliotek
Shared reading på Madla
Onsdag 17. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 17. april, kl. 12:00, Rennesøy bibliotek
Shared reading på Rennesøy
Onsdag 17. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 17. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 17. april, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen
Filosofikafé: Forholdet mellom empati og moral
Torsdag 18. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Torsdag 18. april, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Eva Tind om Kvinnen som samlet verden
Torsdag 18. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 18. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 18. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 18. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 18. april, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 18. april, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten
Gratis advokathjelp
Torsdag 18. april, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 18. april, kl. 18:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: Showing Up (2022)
Torsdag 18. april, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 19. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Fredag 19. april, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 19. april, kl. 11:00, 2. etasje
Pappatreff på Sølvberget
Fredag 19. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 20. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Lørdag 20. april, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 20. april, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet
Kulturkafé: Mat fra Tyrkia
Lørdag 20. april, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 20. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 20. april, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 20. april, kl. 14:00, 2. etasje, Sølvberget galleri, omvisning
Omvisning i utstillingen: Per Christian Brown
Søndag 21. april, kl. 12:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Søndag 21. april, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Trylle- og tulleshow!
Mandag 22. april, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 22. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Mandag 22. april, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 22. april, kl. 12:00, 1. etasje, Møteplassen
Allsang på Sølvberget: Bård/ Stina
Mandag 22. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 22. april, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Mandag 22. april, kl. 18:30, Finnøy bibliotek
Sytreff på Finnøy bibliotek
Tirsdag 23. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Tirsdag 23. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 23. april, kl. 12:00, Kinosal 1
For inviterte skoleklasser: Oliver Lovrenski
Tirsdag 23. april, kl. 12:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: Showing Up (2022)
Tirsdag 23. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 23. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 23. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 23. april, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 23. april, kl. 17:00, Finnøy bibliotek
Wspólne Czytanie po polsku - shared reading på polsk på Finnøy
Tirsdag 23. april, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper
Spa for hjernen /Shared reading
Tirsdag 23. april, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen
Litteraturkveld: Oliver Lovrenski om Da vi var yngre
Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 4. etasje, Sølvberget
Feministisk lesesirkel på Kiellandsenteret
Tirsdag 23. april, kl. 19:00, 4. etasje, Utsikten
Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret
Onsdag 24. april, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 24. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Onsdag 24. april, kl. 10:00, Madla bibliotek
Lesestund på Madla
Onsdag 24. april, kl. 11:00, Kinosal 1
Pensjonistuniversitetet: Kjernekraft, en del av energikilden i Norge?
Onsdag 24. april, kl. 11:30, 1.etasje, Bord ved langbenken
Strikk på Biblå formiddag
Onsdag 24. april, kl. 11:30, Madla bibliotek
Pappatreff på Madla bibliotek
Onsdag 24. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 24. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 24. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 24. april, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen
Shared reading på Tigrinja- ሓቢርካ ምንባብ
Onsdag 24. april, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten
Lecture partagée - shared reading på fransk
Onsdag 24. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Torsdag 25. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Torsdag 25. april, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Nils Fredrik Dahl om Fars rygg
Torsdag 25. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 25. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 25. april, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 25. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 25. april, kl. 16:00, 3. etasje
Sølvbergets bokklubb for ungdom
Torsdag 25. april, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 25. april, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten
Gratis advokathjelp
Torsdag 25. april, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 25. april, kl. 18:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: PI (1998)
Torsdag 25. april, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 26. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Fredag 26. april, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 26. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 27. april, kl. 10:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Lørdag 27. april, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 27. april, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet
Kulturkafé: Mat fra mange land
Lørdag 27. april, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 27. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 27. april, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 27. april, kl. 14:00, 2. etasje, Sølvberget galleri, omvisning
Omvisning i utstillingen: Per Christian Brown
Søndag 28. april, kl. 12:00, 2. etasje, Sølvberget galleri
Utstilling: Per Christian Brown. We are such stuff dreams are made on- and our little life is rounded with a sleep.
Søndag 28. april, kl. 13:00, 2. etasje, Skattkammeret
Søndagsbarn: Elle melle meg fortelle
Søndag 28. april, kl. 14:00, 2. etasje, Skattkammeret
Søndagsbarn: Elle melle meg fortelle
Mandag 29. april, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 29. april, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 29. april, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 29. april, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Tirsdag 30. april, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 30. april, kl. 12:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: PI (1998)
Tirsdag 30. april, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 30. april, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 30. april, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 30. april, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 30. april, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
Tirsdag 30. april, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper
Spa for hjernen /Shared reading
Tirsdag 30. april, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 30. april, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Tirsdag 30. april, kl. 19:00, 4. etasje, Salongen
Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret
Torsdag 2. mai, kl. 12:00, Finnøy bibliotek
Babysang på Finnøy bibliotek
Torsdag 2. mai, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Kitty & Alexander
Torsdag 2. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 2. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 2. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 2. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 2. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 2. mai, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten
Gratis advokathjelp
Torsdag 2. mai, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 2. mai, kl. 18:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: Infernal Affairs (2002)
Torsdag 2. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 3. mai, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 3. mai, kl. 11:00, 2. etasje
Pappatreff på Sølvberget
Fredag 3. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 4. mai, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet
Kulturkafé: Mat fra Eritrea
Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 1. etasje, Møteplassen
Klassikerlørdag: Middlemarch av George Eliot
Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 4. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 4. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Søndag 5. mai, kl. 13:00, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Mellom oss
Søndag 5. mai, kl. 14:30, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Mellom oss
Mandag 6. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 6. mai, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 6. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 6. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen
Shared reading in english
Mandag 6. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Tirsdag 7. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 7. mai, kl. 12:00, Kinosal 9
Sølvberget cinematek: Infernal Affairs (2002)
Tirsdag 7. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 7. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 7. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 7. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 7. mai, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper
Spa for hjernen /Shared reading
Tirsdag 7. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 7. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Tirsdag 7. mai, kl. 19:00, 4. etasje, Salongen
Kreativ skrivegruppe på Kiellandsenteret
Onsdag 8. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 8. mai, kl. 10:00, Madla bibliotek
Barnehagequiz på Madla
Onsdag 8. mai, kl. 11:30, Madla - Formidlingsarenaen
Pappatreff på Madla bibliotek
Onsdag 8. mai, kl. 11:30, Madla bibliotek
Strikk og lytt på Madla
Onsdag 8. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 8. mai, kl. 12:00, Finnøy bibliotek
Shared reading på Finnøy
Onsdag 8. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 8. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 8. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten
Lecture partagée - shared reading på fransk
Onsdag 8. mai, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen
Philosophy café: Change
Onsdag 8. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Torsdag 9. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 9. mai, kl. 17:15, 4. etasje, Salongen
Strikk på Biblå ettermiddag
Torsdag 9. mai, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Fredag 10. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 11. mai, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 11. mai, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 11. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 11. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Søndag 12. mai, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Gorrlaus for barn
Mandag 13. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 13. mai, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 13. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 13. mai, kl. 18:00, 2. etasje, gruppebord v/flerspråklig samling
Wspólne Czytanie po polsku - shared reading på polsk
Mandag 13. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Tirsdag 14. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 14. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 14. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 14. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 14. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 14. mai, kl. 18:00, 2. etasje, langbord for litteraturgrupper
Spa for hjernen /Shared reading
Tirsdag 14. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 14. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Onsdag 15. mai, kl. 08:30, Kinosal 1
Global morgen: Begår Israel folkemord?
Onsdag 15. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 15. mai, kl. 10:00, Madla bibliotek
Lesestund på Madla
Onsdag 15. mai, kl. 11:00, Kinosal 1
Pensjonistuniversitetet: «Kunsten å bli forfatter» Ved Gunnar Roalkvam
Onsdag 15. mai, kl. 11:30, Madla bibliotek
Shared reading på Madla
Onsdag 15. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 15. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 15. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 15. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Verkstedet
Fikselaug: lær å reparere dine egne klær
Onsdag 15. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek: Storsalen i kulturhuset
Bokprat på Rennesøy: Edvard Hoem om Husjomfru
Torsdag 16. mai, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Edvard Hoem om Husjomfru
Torsdag 16. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 16. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 16. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 16. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 16. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 16. mai, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 16. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Lørdag 18. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 18. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 21. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 21. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 21. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 21. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 21. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 21. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 21. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Tirsdag 21. mai, kl. 19:00, 4. etasje, Sølvberget
Feministisk lesesirkel på Kiellandsenteret
Onsdag 22. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 22. mai, kl. 10:00, Madla bibliotek
Lesestund på Madla
Onsdag 22. mai, kl. 11:30, Madla bibliotek
Pappatreff på Madla bibliotek
Onsdag 22. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Klasserommet
Snakk om musikk - americana, hva er det?
Onsdag 22. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 22. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 22. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 22. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten
Lecture partagée - shared reading på fransk
Onsdag 22. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Torsdag 23. mai, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Alf van der Hagen om Ingvar Ambjørnsen
Torsdag 23. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 23. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 23. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 23. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 23. mai, kl. 16:00, 3. etasje
Sølvbergets bokklubb for ungdom
Torsdag 23. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 23. mai, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten
Gratis advokathjelp
Torsdag 23. mai, kl. 17:30, Finnøy bibliotek
Strikk og lytt på Finnøy
Torsdag 23. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 24. mai, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 24. mai, kl. 11:00, 2. etasje
Pappatreff på Sølvberget
Fredag 24. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 25. mai, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 25. mai, kl. 12:00, 1. etasje, Allrommet
Kulturkafé: Mat fra Vietnam
Lørdag 25. mai, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 25. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 25. mai, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Søndag 26. mai, kl. 14:00, 1. etasje, Møteplassen
Søndagsbarn: Irene Utforsker elektrisk strøm
Mandag 27. mai, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 27. mai, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 27. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 27. mai, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Mandag 27. mai, kl. 18:30, Finnøy bibliotek
Sytreff på Finnøy bibliotek
Tirsdag 28. mai, kl. 11:00, 2. etasje, Skattkammeret
Lesestund i Skattkammeret
Tirsdag 28. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 28. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 28. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 28. mai, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 28. mai, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
Tirsdag 28. mai, kl. 18:30, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Filmmaking club (SAPS)
Tirsdag 28. mai, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Onsdag 29. mai, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 29. mai, kl. 10:00, Madla bibliotek
Lesestund på Madla
Onsdag 29. mai, kl. 11:30, 1.etasje, Bord ved langbenken
Strikk på Biblå formiddag
Onsdag 29. mai, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 29. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 29. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 29. mai, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen
Shared reading på Tigrinja- ሓቢርካ ምንባብ
Torsdag 30. mai, kl. 12:00, Finnøy bibliotek
Babysang på Finnøy bibliotek
Torsdag 30. mai, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Stavanger skal jubilere, og nedtellingen er i gang!
Torsdag 30. mai, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 30. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 30. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 30. mai, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 30. mai, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 30. mai, kl. 17:00, 4. etasje, Utsikten
Gratis advokathjelp
Torsdag 30. mai, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 30. mai, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 31. mai, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 31. mai, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 1. juni, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 1. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 1. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 1. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Mandag 3. juni, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 3. juni, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 3. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 3. juni, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Tirsdag 4. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 4. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 4. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 4. juni, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 4. juni, kl. 19:00, 1. etasje, Møteplassen
Ytringsfrihetsbyen Stavanger og HEF: Europeisk humanist i fare
Tirsdag 4. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Onsdag 5. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 5. juni, kl. 10:00, Madla bibliotek
Lesestund på Madla
Onsdag 5. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek
Strikk og lytt på Madla
Onsdag 5. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 5. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 5. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 5. juni, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten
Lecture partagée - shared reading på fransk
Onsdag 5. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Torsdag 6. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 6. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 6. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 6. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 6. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 6. juni, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 6. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 7. juni, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 7. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 8. juni, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 8. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 8. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 8. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Mandag 10. juni, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 10. juni, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 10. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 10. juni, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Tirsdag 11. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 11. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 11. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 11. juni, kl. 17:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Tirsdag 11. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Onsdag 12. juni, kl. 08:30, Kinosal 1
Global morgen: India og hindunasjonalisme
Onsdag 12. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 12. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek
Pappatreff på Madla bibliotek
Onsdag 12. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 12. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 12. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Onsdag 12. juni, kl. 17:00, 3. etasje, Verkstedet
Fikselaug: lær å reparere dine egne klær
Torsdag 13. juni, kl. 12:00, Kinosal 1
Bokprat: Lesetips før høstens Kapittelfestival
Torsdag 13. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 13. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 13. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Klasserommet
Leksehjelp
Torsdag 13. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 13. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 13. juni, kl. 17:15, 4. etasje, Salongen
Strikk på Biblå ettermiddag
Torsdag 13. juni, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 13. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 14. juni, kl. 10:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Datahjelp på Finnøy bibliotek
Fredag 14. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 15. juni, kl. 10:30, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe for viderekomne (SAPS)
Lørdag 15. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 15. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 15. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Mandag 17. juni, kl. 10:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Språkkafé for alle (Røde kors)
Mandag 17. juni, kl. 11:30, Ostalageret, Meieriet
Datahjelp på Rennesøy
Mandag 17. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Mandag 17. juni, kl. 18:00, Rennesøy bibliotek
Språkkafé på Rennesøy
Mandag 17. juni, kl. 18:30, Finnøy bibliotek
Sytreff på Finnøy bibliotek
Tirsdag 18. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek
Datahjelp på Madla bibliotek
Tirsdag 18. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 18. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 18. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Onsdag 19. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 19. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek
Shared reading på Madla
Onsdag 19. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 19. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 19. juni, kl. 18:00, 4. etasje, Utsikten
Lecture partagée - shared reading på fransk
Onsdag 19. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Torsdag 20. juni, kl. 12:00, Madla bibliotek
Språkkafé på Madla
Torsdag 20. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 20. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 20. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 20. juni, kl. 18:00, Finnøy Bibliotek: Biblioteksalen
Språkkafe på Finnøy
Torsdag 20. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 21. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 22. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 22. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 22. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Mandag 24. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 25. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Tirsdag 25. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Tirsdag 25. juni, kl. 17:30, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
Tirsdag 25. juni, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Språkkafe (A1-A2) (SAPS)
Onsdag 26. juni, kl. 10:00, 1. etasje, Møteplassen
Språkkafe for alle (Røde kors)
Onsdag 26. juni, kl. 11:30, 1.etasje, Bord ved langbenken
Strikk på Biblå formiddag
Onsdag 26. juni, kl. 11:30, Madla bibliotek
Pappatreff på Madla bibliotek
Onsdag 26. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Onsdag 26. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 26. juni, kl. 18:00, 4. etasje, Salongen
Shared reading på Tigrinja- ሓቢርካ ምንባብ
Torsdag 27. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Torsdag 27. juni, kl. 15:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Torsdag 27. juni, kl. 17:00, -1. etasje, Kjellerverkstedet
Engelsk Språkkafé for alle (Røde kors)
Torsdag 27. juni, kl. 18:30, 1. etasje, Allrommet
Språkkafe for alle (Røde kors)
Fredag 28. juni, kl. 14:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Lørdag 29. juni, kl. 12:00, 2. etasje, Studioet
Zak Art Class (SAPS) tegneworkshop
Lørdag 29. juni, kl. 12:00, 3. etasje, Verkstedet
Åpent verksted
Lørdag 29. juni, kl. 13:00, 3. etasje, Ungdomsrommet
Åpent ungdomsrom
Onsdag 3. juli, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Onsdag 17. juli, kl. 19:00, 3. etasje, Klasserommet
Fotoworkshop (SAPS)
Tirsdag 30. juli, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
Tirsdag 27. august, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
18. september til 22. september, Sølvberget
Festivalpass til Kapittel 24
Tirsdag 24. september, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
Tirsdag 29. oktober, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
Tirsdag 26. november, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet
Språkutveksling tandem - italiensk og norsk
Mandag 30. desember, kl. 17:15, 1. etasje, Allrommet